Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next

Любим отбор : Реал Мадрид
Любим футболист : Икер Касияс
Registration date : 17.02.2009

Барселона-Най-големите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Барселона-Най-големите   Барселона-Най-големите - Page 2 EmptyСъб Фев 21, 2009 11:17 pm

Любим отбор : Barcelona

Не ама мога да ви запозня с мойте приятели Интер И Ливърпууллллллллл!
Ivi4a

Ivi4a

Male
Age : 34

Чакай малко ти в последните години май само за Интер не си бил след Барца,Челси,Ливърпул остава и Интер да вземеш!Признат си.
Man_Utd_Fan
Man_Utd_Fan

Male
Age : 33

ti6kata89 написа:
Начи да взема та запозная с някой по-силни Laughing !!!

Age : 34

Искам да гледаш червеният картон на Лампард срещу Лузърпул и да видиш колко е смешен.Туй черно Кейда му влиза с бутоните напреде в глезена само дето не го нацели и то по късмет.Трябва да го нацели ли че да му дадат червен картон.Туй да не му е селото в Африка.Айде В 39-ата минута съдията Делгадо Ферейро изгони халфа на Барса Кейта за прекалено остро влизане в краката на Мойсес Уртадо.
ti6kata89
ti6kata89

Age : 34

Радвай се сега защото от тук нататък..почвамеее и нйкои не може да ни спрее!

71 20

това е разликата ни!Когато вкарате 71 гола може да ми се обадишш Ай лекаа и нали знаете

Шок за Барса на „Ноу Камп”

Еспаньол сътвори сензацията в 24-ия кръг на Примера дивисион и в емоционален и драматичен двубой победи Барселона с 2:1 на „Ноу Камп”. Така авансът на лидера бе намален на 7 точки от Реал Мадрид и интригата в първенството отново е жива.

Това бе едва втора загуба на Барса в шампионата, като отборът не бе губил от края на август миналата година. Еспаньол пък спечели за първи път от 3 месеца и с 21 точки се изкачи на 18-о място и възроди надеждите си за спасение. Освен това синьо-белите триумфираха на стадиона на градския съперник за първи път от 1982 година.

Мачът бе изключително интересен и в него не липсваха скандални моменти. Така се повтори драмата от първата срещу през есента, когато Барса спечели с дузпа в добавеното време, а мачът бе прекъснат за 10 минути, заради непристойно поведение на феновете.

Барса натисна логично в началото и в 6-ата минута Анри бе близо до гола, но Пареха го изпревари на близката греда. Малко по-късно отново французинът пропусна да открие, след като Меси сложи топката на главата му, а след това и Камени го разочарова с добра намеса.

В 20-ата минута и Шави не успя да вкара изведен отлично от Меси. Малко по-късно Хосеп Гуардиола пусна в игра Карлес Пуйол, след като Ерик Абидал получи контузия след сблъсък със Серхио Санчес и поиска смяна.

Двубоят обаче не се развиваше добре за домакините, които изпитваха трудности срещу добре организирания си съперник. Реферът също не бе особено убедителен. В 37-ата минута той нажежи допълнително обстановката, след като показа спорен директен червен картон на Сейду Кейта, заради остро влизане срещу Мойсес Уртадо.

Играчите на Гуардиола протестираха бурно и Ето’о бе предупреден с жълт картон. Арбитърът пък продължи първото полувреме с 5 минути, но в крайна сметка почивката дойде при 0:0, въпреки че в последните секунди Меси стреля на сантиметри от гредата.

На полувремето Гуардиола извади Анри и пусна Серхио Бускетс, но синьо-белите нанесоха бърз удар. В 50-ата минута Нене навърза защитата на домакините и центрира към непокрития Иван де ла Пеня, който с глава забоде топката в мрежата и наказа бившия си тим смълчавайки „Ноу Камп”.

Малко по-късно нещата станаха отчайващи за Барса. Виктор Валдес се стресна при една върната към него топка и я изчисти в краката на Де ла Пеня. Малкия Буда не се замисли особено и майсторски го прехвърли от границата на наказателното поле, правейки резултата 2:0 за Еспаньол.

Лидерът обаче не се предаде и скоро върна интригата. В 62-ата минута домакините спечелиха нарушение, Меси центрира и Яя Туре с хубав удар от въздуха реализира красив гол.

Това накара домакините да удвоят силите си в търсене на точката. В 70-ата минута сантиметри не достигнаха на резервата Ейдур Гудьонсен, за да засече подаване на Дани Алвеш.

Еспаньол обаче се бранеше организирано и не пропускаше да контраатакува опасно, като в 86-ата минута Коро бе много близо до трети гол, но Валдес демонстрира бързина и успя да го изпревари. Отчаяният натиск доведе до положения на Дани Алвеш и Гудьонсен, но гостите оцеляха и хвърлиха бомбата в първенството.

Барселона - Еспаньол 1:2

Барселона: Валдес, Дани Алвеш, Маркес, Пике, Абидал (23 Пуйол), Яя Туре, Шави, Кейта, Меси, Анри (46 Бускетс), Ето’о (66 Гудьонсен).

Голмайстор: Туре 62

Еспаньол: Камени, Серхио Санчес, Харке, Пареха, Давид Гарсия, Мойсес Уртадо, Луис Гарсия, Анхел (37 Роман Мартинес), Де ла Пеня (70 Коро), Нене (88 Раул Тамудо), Иван Алонсо.

Голмайстор: Иван де ла Пеня 50, 54
z3r00c00l

Брой мнения : 3
Age : 33
Registration date : 19.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Барселона-Най-големите   Барселона-Най-големите - Page 2 EmptyНед Фев 22, 2009 11:54 am

xaaxxXAaxXAAXxaa ко стана вчера че нещо ми бягат резултатите барса .... реал ко направиха е ? моля ви се пишете за да съм информиран :Д Question
Huntelaar

Huntelaar

Брой мнения : 10
Age : 34
Registration date : 18.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Барселона-Най-големите   Барселона-Най-големите - Page 2 EmptyНед Фев 22, 2009 5:25 pm

треперете барса треперете сега както влязох във форма няма да има прошка Very Happy
geconi

geconi

Брой мнения : 11
Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Барселона-Най-големите   Барселона-Най-големите - Page 2 EmptyПон Фев 23, 2009 7:33 am

Age : 33

ПисанеЗаглавие: Re: Барселона-Най-големите   Барселона-Най-големите - Page 2 EmptyПон Фев 23, 2009 12:56 pm

Цитат :
Вторият най-добър играч в света

Дани Алвеш се оказа инжекция живот за запътилата се към небитието Барса
Реал Мадрид не го искаше. Ливърпул не го искаше достатъчно силно. Челси не пожела да плати за него. В края на краищата, обосноваха се те, той е само едно бекче. Той не може да участва в реклами, освен това по-скоро се хили нагло, отколкото да притежава очарователна усмивка. Съпругата му в никакъв случай не може да бъде зачислена в групата на знаменитите WAG (жени и приятелки на играчите). Той дойде в Европа за някакъв си 1 млн. евро, не е голямата звезда в отбора си, не играе редовно в националния тим и не получи нито един глас в анкетата на ФИФА за най-добър играч в света. Нито дори от представителя на Гуам, който беше твърде зает да впише в бланката думите "Франк" и "Лампард".

Но нека това не ви заблуждава. Защото Дани Алвеш въпреки всичко е най-добрият футболист в света. Е, може би това е прекалено. Най-добър е Лео Маси. И точно там е работата. Защото макар в Бразилия да се присмиваха на най-невероятния представител на метросексуалните, коментирайки шестте тубички крем за лице, конфискувани от Алвеш на летището вместо шестте му докосвания до топката последния път когато пропътува хиляди километри, за да играе броени минути; макар той да беше игнориран от гласувалите в анкетата на ФИФА и кореспондентите на "Франс Футбол"; макар че никога няма да подхване кръстоносен поход в своя прослава като този на Кристиано - днес в "Гадзета дело Спорт", утре в "Екип", вдругиден в "Кикер" - и макар всички похвали да остават за фантастичния Меси, Алвеш е направил предостатъчно, за да бъде смятан за втория най-добър футболист в света.
При положение че се подвизава на десния бек. И на дясното крило. И почти навсякъде другаде.

Роман Абрамович реши, че 30 млн. паунда са твърде много за защитник. Но Алвеш не е просто защитник. Той е човекът оркестър, който носи чинели на коленете си, барабан на гърба, хармоника в устата. Репертоарът му включва убийствени пасове и страховити единоборства. Той е обезумяло хлапе, перфектен техничар, тактически гений и - нека си го признаем - потаен мошеник. Всичко това, слепено накуп в една хиперактивна, безспирно подскачаща топка. Невъзможно е да не го обичаш. Или поне щеше да е така, ако всички не бяха заети да обичат Лео.

Вземете последния уикенд. Беше първият кръг от втората половина на сезона, а Барселона вече беше счупила един куп рекорди. Но нещо липсваше. Барса гонеше реванш срещу Нумансия - единствения тим, победил каталунците този сезон. Те също така се нуждаеха от успокоение, след като зловещата сянка, прогонила Рамон Калдерон от Реал, надвисна и над Каталуния. Флорентино Перес, обяви в. "Марка", скоро ще се завърне с Меси под мишницата си. За целта Перес трябвало да направи само две неща: да убеди аржентинеца и да плати клаузата му за освобождаване - 150 млн. евро (плюс 46% данък).

Не беше изненадващо, че "Марка" раздуха тази история. Изненадващо беше обаче какъв ужас предизвика това в Каталуния. Там всъщност това го приеха съвсем насериозно. И започнаха да бълват едни опровержения, да плюят онзи старик, хвърлил око на съкровището им, и да се молят като ужасени любовници. Така че когато Меси откри резултата за неубедителната Барса в началото на второто полувреме, целият стадион въздъхна с облекчение. Когато той целуна емблемата на Барселона, всички се разчувстваха. Когато Лео отбеляза още един гол, добави голов пас и нацели гредата през блестящите втори 45 минути, които напълно засенчиха незадоволителната първа част, в която само реферът попречи на гостите да открият, публиката почна да скача от радост. А
когато обяви, че никога няма да напусне, всички се втурнаха да танцуват на поляната.

Междувременно президентът на Барса Жоан Лапорта пак се побърка. "Те се опитват да ни дестабилизират! - изригна той. - Реал има нечестно предимство, защото се радва на подкрепата на институциите, за които плащаме всички ние, особено каталунците."

"Меси - завърши накрая Лапорта, - доказва, че е щастлив в Барселона с блестящата си игра всеки мач."

Той беше наполовина прав. Меси отново беше блестящ. Но насред цялата тази истерия решаващият принос на Алвес за пореден път остана незабелязан. Бразилецът е единственият твърд титуляр, който не беше в отбора през миналия сезон. Когато Барселона приключи първенството на 18 т. зад Реал. Сега каталунците са на 12 т. отпред. Това не значи, че Алвес е единственият виновник за промяната. Все пак новият треньор Гуардиола също се справя отлично, Ето'о има 19 гола в 19 мача, Анри носи победи, вместо да хленчи, Шави дърпа конците, а Иниеста демонстрира чудесна техника и поглед върху играта. При все това приносът на Дани Алвес е колосален. Той погреба безвъзвратно погрешното убеждение, че Барселона се нуждае от защитници, които да защитават вратата й. Алвес донесе динамика, хъс и желание. Трансферът му беше като инжекция живот за един тим, готов да премине в небитието.

Под ръководството на Гуардиола Алвес е дори по-добър, отколкото беше в Севиля. Неслучайно десният бек е записал повече минути от всеки друг, или Барса е отбелязала три пъти повече голове след атаки отдясно, отколкото отляво, при което бразилецът записа 10 голови подавания.

Въпреки целия й блясък мнозина обвиняват Барселона, че е твърде зависима от Меси. Но кой не би изпаднал в зависимост от него? Пък и Меси не е сам.
Той може да е само дясно бекче, може да не е особено ефектен и дори не е най-добрият в отбора, но в момента Дани Алвес е може би вторият най-добър футболист в света.
Ivi4a

Ivi4a

Male
Age : 34

Кой ше мълчи?Аз няма да мълча дори и да не станем шампиони.За мен достатъчно е да бъда фен на "ОТБОРЪТ НА XX век", най-великият клуб в историята или накратко казано РЕАЛ МАДРИД
ti6kata89
ti6kata89

Age : 34

Да наистина ние притежаваме най-добрият футболист и най-добрия десен бек!Завиждайтеееее само affraid
ti6kata89
ti6kata89

Age : 34

ПисанеЗаглавие: Re: Барселона-Най-големите   Барселона-Най-големите - Page 2 EmptyСря Фев 25, 2009 9:51 am

Age : 33

Да е бива ли да му вкарат гол от тъча то тва и Иванков ше го боксира bounce bounce bounce !!!
Huntelaar

Huntelaar

Age : 34

тия тапи барса пак ме преебаха не можах да хвана евро дано никога да не вземат шампионска
Man_Utd_Fan
Man_Utd_Fan

Male
Age : 33

Цитат :
Барса измъкна равен 1:1 на Лион

Барселона измъкна равенство 1:1 в гостуването си срещу Лион в първия осминафинален мач от Шампионската Лига.

Домакините откриха резултата още в 7-та минута след гол от фаул на Жуниньо. През първото полувреме Лион бе по-добрият отбор, но въпреки, че тресна една греда, не стигна до нови голове.

Барса също имаше една греда, дело на Самуел Ето'о. След почивката каталунците бяха по-настоятелният отбор и на два пъти вратарят на Лион Лорис трябваше да спасява отбора, но в 68-та минута и той не успя да попречи на Тиери Анри да изравни.

Така Барса вече в трети пореден мач не може да стигне до победата, но за разлика от двете си последни срещи от първенството, този път резултатът може да се счита за положителен.

При последния провал на Барса през уикенда срещу Еспаньол вратарят Виктор Валдес имаше сериозен принос. В този мач Валдес отново бе "на висота" и именно той имаше огромна вина за първия гол.

В 7-та минута домакините получиха право на пряк свободен удар на позиция, удобна за центриране. Жуниньо обаче отправи директен удар към далечната греда и топката се забоде право в ъгъла зад изненадания Валдес.

Две минути по-късно шокът за Барса можеше да е пълен. При една контраатака Маркес не успя да пресече пас към Бензема и това позволи на нападателя да напредне сам към наказателното поле, след което диагоналния му удар мина съвсем близо покрай гредата.

Лион продължи да има преимущество и Жан Макун отправи много остър удар по земя, на метър встрани.

Барса имаше чудесен шанс да секне ентусиазма на домакините, когато в 15-та минута след грешка на Крис Самуел Ето'о се оказа сам на границата на наказателното поле и отправи хубав удар, но топката тресна страничната греда.

Следващият опасен удар за Барса бе в 24-та минута, когато Шави успя да завърти топката над стената от пряк свободен удар, но тя мина на половин метър над гредата.

В този период изглеждаше, че каталунците сериозно са притиснали домакините и за известен период Лион нямаше нито една контраатака. Извъднъж от нищото обаче геният на Бензема можеше да наклони везните, когато нападателят изстреля един невероятно прецизен фалцов удар по земя от над 25 метра. Топката заобиколи отчаяния плонж на Валдес, но тресна страничната греда.

В 33-та минута Меси загуби топката при един от поредните си опити за индивидуаелн пробив и това даде начало на изключително опасна атака за Лион. Макун получи топката в наказателното поле и опита остър успореден пас по земя към Бензема, но в последния момент Валдес успя да пресече топката.

След три минути само егоизмът на Бензема лиши отбора му от чудесен шанс за гол, когато при атака трима нападатели срещу един защитник той реши да търси сам възможност за удар и уцели право защитника.

Едно от първите центрирания на Дани Алвеш бе едва в 40-та минута, но при него топката попадна към Бускетс и неговият удар за малко да изненада Лорис.

След почивката отново Дани Алвеш бе в центъра на следващата възможност за Барса. Бразилецът стреля остро от фаул, топката получи коварен рикошен и за малко да изненада Лорис, но той инстинктивно протегна ръка в другата посока и спаси.

Лорис направи второ невероятно спасяване при един удар с глава отблизо.

В 68-та минута обаче той вече бе безпомощен. При едно центриране от корнер Маркес отклони с глава към далечната греда и там връхлетя Тиери Анри и с летящ плонж отблизо забоде топката в мрежата

И преди гола Барса имаше натискаше, но след гола Лион определено бе объркан. Това принуди Клод Пюел да помисли за подсилване на отбранителната сила на отбора и извади Жуниньо, вкарвайки Ким Калстрьом.

Това явно даде резултат, защото до края макар и двата отбора да опитваха атаки, нямаше нито едно чисто положение.

Лион - Барселона 1:1

Лион: Лорис, Крис, Бумсонг, Гросо, Менса, Жуниньо (79 Калстрьом), Тулалан, Макун, Едерсон (65 Сезар Делгадо), Кейта (88 Пянич), Бензема

Голмайстор: Жуниньо 7

Барселона: Валдес, Пике, Маркес, Пуйол, Алвеш, Шави, Яя Туре, Бускетс (76 Кейта), Меси, Анри, Ето'о

Голмайстор: Анри 68
ti6kata89
ti6kata89

Age : 34

ПисанеЗаглавие: Re: Барселона-Най-големите   Барселона-Най-големите - Page 2 EmptyСря Фев 25, 2009 1:59 pm