ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход

Age : 34
Любим отбор : Barcelona
Registration date : 17.02.2009

Фен Тема-Вердер Empty
ПисанеЗаглавие: Фен Тема-Вердер   Фен Тема-Вердер EmptyЧет Фев 19, 2009 11:23 am

Фен Тема-Вердер Werder19122008grwehweN

немски Werder Bremen) е германски футболен отбор от град Бремен. Създаден е на 4 февруари 1899 г. Първият голям успех на клуба е спечелването на купата на Германия през 1961 г. През 1980 г. отпадат от Бундеслигата за един сезон, но бързо се завръщат отново с новия си тренъор Ото Рехагел. Под негово ръководство те завършват на 2-ра позиция през 1983 и 1986 г. и спечелват шампионската титла през 1988 г. В надпреварата за купата на страната Вердер достига финала през 1989 и 1990 г. и го печели едва 1991 г. Купата на носителите на национални купи пристига в Бремен през 1992 г. Рехагел напуска клуба през 1995 г. и "бременските музиканти" изпадат в криза продължила до 1999 г. След 1999 треньор става Томас Шааф, който извежда отбора до дубъл през 2004 и два поредни 1/8 финала в шампионската лига .През сезон 2005/06 Вердер Бремен е сред най-добрите 24 футболни клуба в Европа. На 5.08.2006 след победа с 2:0 срещу Байерн Мюнхен, Вердер спечели Купата на лигата .
Фен Тема-Вердер Img
Вердер Бремен е основан на 4 февруари 1899 г. като "Fußballverein Werder von 1899" (ФК Вердер 1899) . Първата си среща играе на 10 септември 1899 г. и я печели с 1:0. През 1909 г. отборът за пръв път става шампион на Бремен. През 1933 г. отборът се мести на настоящия си стадион "Везер Щадион". На 7 юни 1934 г. играчът на Вердер Матиас Хайдеман става първият играч на Вердер играл за националния си отбор в срещата на Германия срещу Австрия във финалът за трето място на световното първенство по футбол. През 1945 г. и 1946 г. отборът претърпява три промени на името, но в крайна сметка го запазва. На 13 септември 1961 г. Вердер печели за първи път купата на Германия след победа над Кайзерслаутерн. На 15 май 1965 г. Вердер печели за първи път и титлата в бундеслигата. В сезон 1979/1980 Вердер завършва на 17-то място и изпада във 2-ра бундеслига север. Ото Рехагел поема отбора през 1981 г. и връща отбора в бундеслигата. Руди Фьолер става голмайстор на бундеслигата през 1983 г. с 23 гола и печели наградата "играч на годината на Германия". Първата си титла в европейски клубен турнир Вердер печели на 6 май 1992 г. срещу Монако на финала за КНК. На 3 ноември 1992 г. Вердер става първият немски отбор достигнал груповата фаза на Шампионска лига след като отстранява Левски София. През сезон 2003/2004 Вердер печели първият си "дубъл" - титла на бундеслигата и купата на Германия в един сезон.

Age : 34

ПисанеЗаглавие: Re: Фен Тема-Вердер   Фен Тема-Вердер EmptyЧет Фев 19, 2009 11:27 am

Милан измъкна равенство в Бремен

Милан си тръгна с 1:1 от гостуването на Вердер в първа среща от 1/16-финалите на Купата на УЕФА. "Росонерите" откриха след гол на Филипо Индзаги в 36-ата минута, а домакините изравниха с попадение на Диего малко преди края. Германският тим доминираше, особено след почивката, като пропусна доста голови положения. Гостите също имаха своите шансове, а Индзаги удари греда в средата на втората част. Реваншът е на 26-и февруари, четвъртък, на "Сан Сиро".

Наставникът на Милан Карло Анчелоти бе сменил почти цялата си защита и вратаря от дербито с Интер, загубено с 1:2. Филипо Индзаги беше на върха на атаката за сметка на Алешандре Пато, който получи контузия ден преди мача. Поради травма Дейвид Бекъм остана на резервната скамейка.

Вердер можеше да поведе още в първата минута, когато след ъглов удар, изпълен от Диего, топката попадна в Мертезакер. Защитникът обаче направи уникален пропуск, като от малкото наказателно поле отправи слаб удар право в ръцете на Дида. Последваха няколко опасни атаки на домакините, като Алмейда пропусна добра възможност в петата минута. Постепенно Милан изравни играта и Индзаги стреля с глава, но без да затрудни Вийзе. В 15-ата минута Зеедорф изведе прекрасно Фламини, но ударът му бе отразен от вратаря на германците.

Клеменс Фриц пробва късмета си от далечно разстояние, но Дида внимаваше. Именно Фриц се оказа в центъра на събитията в 36-ата минута. Бранителят сбърка фатално, като буквално подари топката на Фламини, а французинът намери Индзаги в наказателното поле. Нападателят първо опита с глава, а след удара топката се върна на крака му и тогава той я прати в мрежата за 0:1. Това бе 66-ият му гол в европейските клубни турнири. Малко след попадението Писаро можеше да възстанови равенството, но не успя да уцели добре топката.

След почивката Вердер имаше инициативата, но в началото на втората част не успя да създаде сериозни опасности. В 56-ата минута Диего отправи страхотен удар, но Дида спаси. Последва пропуск на Алмейда, който с глава стреля встрани от вратата. През второто полувреме "росонерите" разчитаха главно на контраатаки и при една от тях Индзаги бе близо до второ попадение. В 66-ата минута той бе изведен великолепно и нанесе мощен удар, но топката се удари в гредата. Последва нов период на доминация за Вердер. Бременският тим натискаше до края на срещата, но нападателите на домакините не успяхава да се разпишат.

Германците имаха претенции за дузпа, след като Фавали събори играч на бременци в наказателното поле. Малко след това отборът на Томас Шааф стигна до равенството в 84-ата минута, когато след центриране Алмейда свали за Диего и бразилецът прати топката в мрежата на своя сънародник Дида. Малко след гола Писаро пропусна да направи 2:1, а в самия край на перуанецът нацели гредата след удар с глава. Минута преди края на редовното време Анчелоти пусна в игра Бекъм на мястото на Роналдиньо.

ВЕРДЕР - МИЛАН 1:1
0:1 - Индзаги (36)
1:1 - Диего (84)

ВЕРДЕР: Вийзе, Фриц (74 - Харник), Мертезакер, Налдо, Бьоних, Бауман (62 - Йенсен), Циолис, Йозил, Диего, Писаро, Алмейда

МИЛАН: Дида, Бонера, Сендерос, Фавали, Дзамброта, Фламини, Пирло, Амброзини, Зеедорф (86 - Янкуловски), Роналдиньо (89 - Бекъм), Индзаги