Местожителство : Old Trafford
Любим отбор : Манчестър Юнайтед
Registration date : 17.02.2009

Фен Тема:Манчестър Юнайтед Empty
ПисанеЗаглавие: Фен Тема:Манчестър Юнайтед   Фен Тема:Манчестър Юнайтед EmptyВто Фев 17, 2009 8:40 pm

История

Основаването (1878-1902)

Манчестър Юнайтед е създаден през 1878 г., под името Нютън Хийт от работниците на железопътната гара в Нютън Хийт, Голям Манчестър, които споделят общата си страст към футбола като организират мачове срещу други железопътни гари.

Когато лигата на Англия се сформира през 1888 г., от Нютън Хийт смятат, че не са достатъчно добри за да станат съоснователи и не се присъединяват, подобно на отбори като Блекбърн Роувърс и Престън Норт Енд. Клубът от Манчестър решава да се присъедини към първенството четири години по-късно — през 1892 г.

В следващите години отборът е разклатен от сериозни финансови проблеми и е близо до фалит през 1902 г. Но е спасен от Джон Хенри Дейвис - местен собственик на пивоварна. Който го и прекръства - на Манчестър Юнайтед.
Отличия [редактиране]

Шампион на Английската първа дивизия и на Английската висша лига — 17 пъти
1908, 1911, 1952, 1956, 1957, 1965, 1967, 1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2007 , 2008
Къмюнити шийлд — 17 пъти
1908, 1911, 1952, 1956, 1957, 1965*, 1967*, 1977*, 1983, 1990*, 1993, 1994, 1996, 1997, 2003, 2007, 2008 (*делят отличието)

539 - Англия Алекс Степни (1966-1978)
Информацията е актуална към 21 май 2008 г. Почернени са имената на футболистите, които продължават да играят за Манчестър Юнайтед.

Най-много голове за отбора

249 - Англия Боби Чарлтън (1954-1973)
237 - Шотландия Денис Лоу (1962-1973)
212 - Англия Джак Роули (1937-1955)
179 - Северна Ирландия Джордж Бест (1963-1974)

Age : 33

ПисанеЗаглавие: Re: Фен Тема:Манчестър Юнайтед   Фен Тема:Манчестър Юнайтед EmptyВто Фев 17, 2009 8:49 pm

Фен Тема:Манчестър Юнайтед Manchester_United_Wallpaper

Последната промяна е направена от Man_Utd_Fan на Вто Фев 17, 2009 9:35 pm; мнението е било променяно общо 1 път

История

До 1902 г. отборът на Манчестър Юнайтед носи името Нютън Хийт и играе мачовете си в Клейтън. Но стадионът там е пракалено малък, затова с промяната на собствеността на клуба, едновременно спасила го от фалит и променила името му на Манчестър Юнайтед, се появяват планове за построяването на нов стадион.

В началото плановете са за изграждане на стадион с 100 000 правостоящи места, но впоследствие е взето решение за построяване на стадион за 80 000 зрители. Изграждането на съоръжението, проектирано от известния шотландски архитект Арчибалд Лейч, струва общо £60 000. Новият стадион има покрити седящи места в южната си трибуна и открити правостоящи в северната, източната и западната трибуна.

Строежът приключва през 1910 г. Първият мач, изигран на стадиона, е между Манчестър Юнайтед и Ливърпул, завършил с победа 4-3 за гостите.

Странен факт е, че рекордната посещаемост на стадиона е регистрирана на мач, в който участие не е взел отборът на Манчестър Юнайтед. На 25 март 1939 г. 76 962 зрители гледат полуфинала за купата на Англия между отборите на Уулвърхемптън Уондърърс и Гримзби Таун (завършил 5-0).

На 11 март 1941, по време на бомбардировка над Манчестър по време на Втората световна война, е разрушена голяма част от стадиона, като най-пострадала е главната южна трибуна, която е изцяло унищожена. Въпреки че веднага след края на войната е започнало повторното построяване на стадиона, мачове на него не се играят почти десет години. В този период Манчестър Юнайтед играе своите мачове на Мейн Роуд - стадиона на градския си противник Манчестър Сити

Олд Трафорд днес

Сред проведените наскоро престижни футболни мачове на стадиона са изиграните пет срещи (сред които четвъртфинал и полуфинал) от Европейското първенство по футбол през 1996 г. и домакинството на финала на Шампионската лига на 28 май 2003 г. Стадионът е използван и за мачове на националния отбор по футбол на Англия по време на реконструкцията на стадион Уембли. Всяка година стадионът приема полуфинална среща в турнира за купата на Англия. През 2012 г. на стадиона ще бъдат проведени и част от квалификационните футболни срещи, част от футболния турнир на Летните олимпийски игри в Лондон.

Бъдещите планове за увеличаване капацитета на стадиона са свързани с разширяването на южната трибуна. Реализирането на подобен проект, обаче, би било изключително трудно, заради ограниченото пространство около стадиона. Близката железопътна линия може да бъде преместена, за това е нужно клубът да закупи поне 50% от близките къщи и да ги разруши. Все пак дългосрочният план за резширяването на стадиона остава с реконструирането на южната трибуна в стил, подобен на северната, със запълнени ъгли, което ще означава капацитет от повече от 96 000 седящи места.
Man_Utd_Fan
Man_Utd_Fan

Male
Age : 33

Цитат :
Арсен Венгер: Манчестър Юнайтед изглежда недостижим

Мениджърът на Арсенал - Арсен Венгер, призна за превъзходството на Манчестър Юнайтед в английската Висша лига този сезон. Френският специалист прогнозира сигурна победа за шампиона на Англия, Европа и света в отложения мач срещу Фулъм в сряда. При успех за Юнайтед, разликата в класирането между "червените дяволи" и "артилеристите" ще стане 15 точки. "Те са 12 точки пред нас и имат мач по-малко, който вероятно ще спечелят. При победа за Манчестър Юнайтед, ние ще изостанем на 15 точки. Към този момент те изглеждат недостижими в класирането", призна мениджърът на Арсенал. Французинът определи основния приоритет пред лондончани през този сезон: "Най-важната ни цел е класиране в Шампионската лига следващия сезон". В понеделник Арсенал спечели с 4:0 като домакин срещу Кардиф в преиграване от четвъртия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация на Англия. Следващият съперник на столичани в надпреварата е Бърнли.

Моуриньо: В момента Юнайтед е №1 в света

До първите мачове от 1/8финалите на Шаммпионската лига остава около седмица, но напрежението започва да се покачва. Безспорно един от най-интересните сблъсъци е между Интер и Манчестър Юнайтед, който ще противопостави Жозе Моуриньо и сър Алекс Фъргюсън.

“Още преди жребия казах, че искам да играем срещу тях и някои хора ме помислиха за луд. Аз обаче винаги искам да срещна с най-добрите отбори, а без съмнение в момента Юнайтед е най-силният тим” каза той пред телевизионния канал на Червените дяволи.

“Това ще бъде голямо предизвикателство и играчите ми нямат нужда от мотивация, защото ако искаш да си най-добър трябва да се изправиш срещу силни противници. Юнайтед е невероятно силен тим. Те са солидни в защита и опасни в атака” не спира с похвалите бившият мениджър на Челси.

Той обаче вярва, че Интер може да отстрани английския шампион. “Те имат опит и талант, но и ние знаем как да играем в такива големи мачове. Убедени сме, че можем да ги победим, така че със сигурност битката ще бъде много оспорвана” каза още Моуриньо.

Първия двубой е в Милано, а реваншът е след 2 седмици на “Олд Трафорд”, което дава известно предимство на Юнайтед.
Man_Utd_Fan
Man_Utd_Fan

Male
Age : 33

ПисанеЗаглавие: Re: Фен Тема:Манчестър Юнайтед   Фен Тема:Манчестър Юнайтед EmptyСря Фев 18, 2009 9:55 am

Цитат :
Манчестър Юнайтед ще гостува на Суонзи или Фулъм

Шампионът Манчестър Юнайтед ще гостува на победителя от двойката Суонзи - Фулъм, които ще преиграват своя осминафинален мач.

Челси ще гостува на победителя от другия мач, който ще се преиграва между отборите на Блекбърн и Ковънтри Сити.

Евертън ще бъде отново домакин, този път на победителя от преиграването на двубоя Уест Хем - Мидълзбро.

Победителят от мача Кардиф Сити - Арсенал първо ще се изправи срещу Бърнли, а продължилият напред го очаква двубой с победителя от двойката Шефилд Юнайтед - Хъл Сити.

Ето и пълния жребий:

Суонзи или Фулъм - Манчестър Юнайтед,

Блекбърн или Ковънтри - Челси,

Кардиф/Арсенал или Бърнли - Шефилд Юнайтед или Хъл Сити,

Евертън - Уест Хем или Мидълзбро.

Четвъртфиналните мачове са на 7 и 8 март.
Man_Utd_Fan
Man_Utd_Fan

Male
Age : 33

Цитат :
Седем мача делят Ван дер Саар от световен рекорд

Вратарят на Манчестър Юнайтед Едвин Ван дер Саар ще трябва да не допусне гол в още седем мача от Висшата лига, за да постави световен рекорд за най-дълго опазена без попадение врата в историята на вътрешните първенства. Мнозина считат постижението на стража на Атлетико (Мадрид) Абел Ресино от 1275 минути без допуснат гол за най-доброто изобщо. На Ван дер Саар ще са му достатъчни 64 минути срещу Фулъм, за да задмине Ресино. Оказва се, че рекордът в европейските първенства държи белгиецът Дани Верлинден от Брюж, който през 1990 година записва 1390 минути без да извади топката от мрежата. Нито Ресино, нито Верлинден обаче са близо до световния рекордьор Мазаропи. Бразилският вратар е далеч пред конкурентите си с впечатляващите 1816 минути в периода май 1977 - септември 1978 година, когато носи екипа на Вашко Да Гама. За да постави нов световен рекорд съотборникът на българската звезда Димитър Бербатов ще трябва да запази вратата си непоразена до 4 април. До тази дата „червените дяволи" ще имат сблъсъци с преките конкуренти за титлата Ливърпул и Астън Вила, което прави задачата на Ван дер Саар доста трудна. Холандският ветеран има съвсем реалната възможност да задмине Верлинден още през уикенда, в случай че не бъде преодолян от Фулъм и задържи нулата на таблото срещу Блекбърн 89 минути.
Доста трудно ще го подобри дори невъзможно !
Huntelaar

Huntelaar

Брой мнения : 10
Age : 34
Registration date : 18.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Фен Тема:Манчестър Юнайтед   Фен Тема:Манчестър Юнайтед EmptyСря Фев 18, 2009 4:43 pm

Бербатов: Отчаяно искам титлата

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов обяви, че е готов отчаяно да се бори неговият клубен тим Манчестър Юнайтед да запази титлата си от английската Висша лига. Нападателят се присъедини към "червените дяволи" през лятото и е най-скорошното попълненение на първия тим на шампионите. Той сподели пред английските медии, че най-голямата му цел е да помогне на своя отбор да изравни рекорда на Ливърпул за 18 шампионски трофея от Англия.

"Играчите тук вече са печелили титлата, но я искат отново и отново, и отново. Аз не съм я печелил, но въпреки това имам чувството, че се нуждая от нея - толкова много я искам. С помощта на всички в тима, с необходимите усилия на терена и с тим, с който разполагаме, съм много сигурен, че можем да я вземем", сподели Бербатов.
Днес отбора играе срещу Фулъм в отложен мач във Висшата лига,успех на червените дяволи и се надявам да напреднем още повече с точките Smile
Man_Utd_Fan
Man_Utd_Fan

Male
Age : 33

ПисанеЗаглавие: Re: Фен Тема:Манчестър Юнайтед   Фен Тема:Манчестър Юнайтед EmptyЧет Фев 19, 2009 12:08 am

Цитат :
Бербатов се доближава до бленуваната титла

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов игра 60 минути за своя Манчестър Юнайтед при категоричния успех над Фулъм с 3:0 в отложен мач от третия кръг на английският шампионат. Нашият нападател отново се разписа, което е неговият 12-и гол от началото на сезона. Половин час преди края на срещата пък той отстъпи мястото си на терена на завръщащия се от контузия Уейн Рууни, който след влизането си на терена също реализира гол, оформяйки крайното 3:0 за "червените дяволи". Първото попадение пък бе дело на Пол Скоулс в 12-ата минута. Победата изведе шампионите на Англия, Европа и света на пет точки пред втория в класирането на Висшата лига Ливърпул. Срещата бе и 14-ата поред без допуснат гол за "червените дяволи" в шампионатен мач.

Age : 34

ПисанеЗаглавие: Re: Фен Тема:Манчестър Юнайтед   Фен Тема:Манчестър Юнайтед EmptyЧет Фев 19, 2009 12:58 pm

Registration date : 20.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Фен Тема:Манчестър Юнайтед   Фен Тема:Манчестър Юнайтед EmptyПет Фев 20, 2009 5:58 pm

Този мач с Фулам беше просто убийствен.Пол Скоулс отново ни напомни защо е един от най-добрите играли за Манцчестер.Рууни просто най-лудия първи мач и гол,от това по-добро завръщане нема. cheers cheers cheers cheers

Age : 33

Абе то важното е трите точки със или без гол голям праз Smile !!!
Man_Utd_Fan
Man_Utd_Fan

Male
Age : 33

Цитат :
Фъргюсън: Рууни е готов да започне като титуляр
Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън заяви, че ще пусне Уейн Рууни като титуляр в съботното домакинство на "червените дяволи” срещу Блекбърн. Нападателят се завърна в игра през седмицата при победата срещу Фулъм (3:0), като дори отбеляза гол само три минути, след като се появи в игра в 60-ата минута. Преди това английският национал отсъства около месец от игра заради контузия, която получи на 14-и януари в срещата с Уигън.

”Рууни ще играе утре. Той ще започне като титуляр и ще видим колко е напреднал. Мислим, че вече всичко е наред. Бихме могли да го използваме още срещу Дарби, но решихме да му дадем още няколко дни за тренировки. Трябваше да сме сигурни, че е готов на 100%”, заяви Фъргюсън.
Айде че трябва да се мачка принтероо Smile !!!
ti6kata89
ti6kata89

Age : 34

ПисанеЗаглавие: Re: Фен Тема:Манчестър Юнайтед   Фен Тема:Манчестър Юнайтед EmptyСъб Фев 21, 2009 11:14 pm

Късмееееееет!Интер идват!Извинявайте Мауринио идвааа хахаха!
Man_Utd_Fan
Man_Utd_Fan

Male
Age : 33

Цитат :
Юнайтед с 10-а поредна победа, допусна гол за първи път след 14

Манчестър Юнайтед продължи да бъде безгрешен, записвайки 10-а поредна победа във Висшата лига. "Червените дяволи" победиха Блекбърн с 2:1 на "Олд Трафорд". Уейн Рууни откри резултата в 23-ата минута след отлично подаване на Нани. Роке Санта Крус обаче изравни след отлична атака на гостите. Това бе първото попадение, което тимът на Алекс Фъргюсън допусна след 14 поредни срещи и 1377 без допуснат гол в първенството. Едвин ван дер Сар обаче не прекъсна рекордната си серия, тъй като не попадна в групата. През второто полувреме Кристиано Роналдо донесе победата на Юнайтед след прецизен удар от фаул. Блекбърн пропусна на няколко пъти прекрасни възможности за гол и игра отлично до 80-ата минута. Гостите можеха спокойно да си тръгнат с нещо повече от почетна загуба, но нямаха късмет.

Димитър Бербатов игра през всичките 90 минути, като участва в повечето атаки на "червените дяволи". Капитанът на българския национален отбор можеше да се разпише три минути преди края, когато Рууни центрира прекрасно, но ударът на българина с глава мина малко над вратата.

След този успех Юнайтед вече има преднина от осем точки на върха, тъй като вторият Ливърпул играе утре срещу Манчестър Сити.

Сър Алекс Фъргюсън заложи на централна двойка в защитата в лицето на Рио Фърдинанд и Джони Еванс, тъй като се очаква двамата да играят във вторник срещу Интер, защото Неманя Видич е наказан за първия мач срещу италианците. Еванс обаче бе сменен през второто полувреме от Видич, най-вероятно поради контузия. Рууни пък се завърна в титулярния състав, като си партнираше с Бербатов на върха на атаката.

"Червените дяволи" започнаха силно и организираха няколко опасни атаки в началото, като удар на Пол Скоулс мина близо до лявата греда. В 17-ата минута след центриране на Кристиано Роналдо защитник на Блекбърн изби пред крака на Майкъл Карик, а след добавката на Евра топката прелетя опасно близо до вратата. След натиска на домакините логичното се случи в 23-ата минута, когато подаване на Нани не бе спряно от Райън Нелсън и Рууни без проблеми прати топката покрай Робинсън за 1:0.

След гола гостите се изнесоха в по-предни позиции и в 32-ата минута успяха да изравнят. Грешка на Нани в центъра позволи на Ойер да организира атака и холандецът изведе прекрасно Санта Крус, който елегантно преодоля Фърдинанд и Кужчак, изравнявайки резултата. След като поведе в резултата Юнайтед много намали темпото и не успя да си върне ритъма до края на полувремето. В самия край на първата част обаче гол на Джони Еванс бе отменен. Бранителят прати топката в мрежата с удар с глава след ъглов удар, но съдията видя нарушение.

След почивката играта стана още по-открита. Още в началото Роналдо стреля опасно, а в ответната атака Блекбърн бе близо до гол. В 58-ата минута прекрасен удар на Педерсен бе избит от Кужчак. Малко преди това Кристиано Роналдо получи жълт картон за симулация, а на повторенията се видя, че преди това е изритал Гаел Живе без топка, за което можеше да получи още един картон и да бъде изгонен. Португалецът обаче донесе победата на Юнайтед в 60-ата минута. Той изпълни великолепно пряк свободен удар и Пол Робинсън не успя да реагира. Малко преди попадението Райън Нелсен бе изведен от ляво и стреля в гредата, а при добавката Ел Хаджи Диуф уцели Кужчак от великолепна позиция.

Димитър Бербатов получи жълт картон, след като не прецени едно влизане в Стивън Уорнък. В 66-ата минута имаше още една спорна ситуация в мача. Мортен Гамст Педерсен се откъсна от Рафаел и излезе сам срещу вратаря, Рафаел го задържа с ръка в наказателното поле, но съдията Хауърд Уеб си замълча.

Последваха още няколко добри атаки на гостите и изстрели, но те не застрашиха сериозно вратаря на Манчестър Юнайтед. В последните 10 минути пък "червените дяволи" доминираха и пропуснаха на три пъти да вкарат нов гол. Роналдо, Рууни и Бербатов организираха великолепно няколко контраатаки, като при една от тях удар на българина с глава мина малко над вратата.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БЛЕКБЪРН 2:1
1:0 - Рууни (23)
1:1 - Санта Крус (32)
2:1 - Роналдо (60)
Фен Тема:Манчестър Юнайтед Cristiano_ronaldo_football_hero