Баскетбол Empty
ПисанеЗаглавие: Баскетбол   Баскетбол EmptyПет Фев 20, 2009 9:17 am

Баскетбол 1158

Барса удари Реал на баскет

Радостните моменти продължават за феновете на Барселона. След като футболният тим води убедително в Примера, тази вечер и баскетболистите постигнаха впечатляваща победа, като сразиха големия враг Реал Мадрид с 83:75 в 1/4финал за купата на Краля.

Двубоят се игра в испанската столица и разочарованието за домакините бе наистина огромно, защото те нямаха поражение през 2009 година, като бяха спечелили 12 мача поред във всички турнири. Сега обаче тази серия свърши.

В първите минути каталунците бяха по-концентрирани и след по-добра стрелба дръпнаха с 15:8. Авансът на тима след 10 минути бе 23:19, а във втората четвърт Барса запази преднината си няколко точки и се оттегли с аванс от 44:38 на почивката.

Второто полувреме започна много силно за гостите от Каталуния, които дръпнаха с 59:47 в средата на третата част. След активна игра в последните 3 минути Реал успя леко да навакса изоставането си след 2 тройки на Луис Бълок, но все пак преди последните 10 минути имаше пасив от 59:64.

Мадридчани се вдигнаха на щурм, но с тройки на Базиле и две на Хуан Карлос Наваро Барса успяваше да поддържа преднина и 5 минути и 20 секунди преди края повеведе със 73:63. Последва още една бомба на Наваро отдалеч и след 76:63 всичко бе решено.

Реал успя да се приближи до 68:76, но Наваро за пореден път отговори с тройка и в крайна сметка завърши с 28 точки и 10 асистенции. Минута и половина преди сирената резултатът бе 80:74 за Барса и в крайна сметка каталунците триумфираха.